Cała pościel -10% do końca marca!

Bielsko-Biała, ul. Bohaterów Monte Cassino 324

Tel: 883-679-999

Zamknij szukaj

Luna Sypialnie

883 679 999

biuro@lunabb.pl

ul. ul. Bohaterów Monte Cassino 324

Bielsko-Biała 43-300

zobacz mapę

OD 16.12.23 DO 15.01.24 SKLEP BĘDZIE NIECZYNNY. BARDZO PRZEPRASZAMY. DLA WSZYSTKICH POWRACAJĄCYCH KLIENTÓW DODATKOWE RABATY! (proszę przekazać obsłudze, że widzieliście Państwo tę informację) ZAPRASZAMY OD 16.01.2024.

Poniedziałek: nieczynne

Wtorek: 11:00 - 16:00

Środa: 11:00 - 18:00

Czwartek: 11:00 - 18:00

Piątek: 11:00 - 16:00

Sobota: 10:00 - 14:00

Indywidualne wizyty - ponieważ wybór łóżka/materaca to czasochłonny proces, zachęcamy do umówienia się na indywidualną wizytę. Dzięki temu macie Państwo pewność, że będziecie sami w salone ze sprzedawcą, co minimalizuje kontakt z osobami trzecimi i ryzyko związane z pandemią koronawirusa. Prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy, w celu umówienia się na spotkanie.

Dokument bez tytułu
Sklep internetowy Shoper.pl

Jaki materac Koło wybrać?

Jeżeli nie możesz zdecydować jaki materac wybrać, nie mogłeś lepiej trafić. 

Zachęcamy Cię do skorzystania z naszego wirtualnego doradcy, który zadając 9 pytań pomoże poniższą wiedzę przedstawić za pomocą indywidualnych wniosków i doradzi jaki materac wybrać.

Wybierając idealny materac bardzo łatwo się zgubić. Poniżej prezentujemy kompendium wiedzy, w którym staraliśmy się zawrzeć to co najważniejsze.

 

 

 


 Jak działa sen

 

Aby zdecydować jaki materac do spania wybrać, dobrze jest zrozumieć jak działa sen i co tak naprawdę jest w nim ważne.

Sen sklada się z czterech faz:

  1. LEKKI SEN – stan pomiędzy snem, a zaśnięciem (wybudzony z tej fazy, nie potrafisz stwierdzić, czy spałeś czy nie)
  2. SEN – reguluje się oddech i bicie serca.
  3. GŁĘBOKI SEN – obniża się cieśnienie krwi, oddychamy wolniej, relaksują się mięśnie, zwiększa się dostarczanie krwi do mięśni, tkanki się regenerują i rosną, odbudowują się zapasy energii. Uwalniają się hormony odpowiedzialne za odbudowę mięśni i uczucie głodu. Budząc się w tym stadium, czujesz się zdezorientowany.
  4. MARZENIA SENNE (REM) –  tutaj występuje większość snów. Następuje zapamiętanie zdarzeń z poprzedniego dnia.

Najważniejszymi fazami są głęboki sen, kiedy regeneruje się ciało oraz faza REM, kiedy regeneruje się umysł.

 

 


Dlaczego sen snu jest nierówny i czym jest to spowodowane?

 

Słaba jakość snu oznacza, że mimo iż wydaje Ci się, że śpisz (przecież nie miałeś kontaktu z rzeczywistością przez 8 godzin, prawda?) to nie udało Ci się zapaść w te głębsze, mocniejsze fazy snu (3 i 4).

Powodowane jest to czynnikami, które niekoniecznie  budzą Cię całkowicie w nocy, ale wybudzają z głębszych faz snu, do płytszych. Jednym z takich czynników jest hałas. Jeżeli jesteś w fazie SNU i dojdzie do Ciebie jakiś dźwięk, wcale nie musisz się obudzić – możesz się tylko się wybudzić do SNU LEKKIEGO. Jednakże wtedy oddalasz się od dojścia do SNU GŁĘBOKIEGO. To się odnosi do wszystkich faz snu. Czynniki docierają jako impulsy od różnych zmysłów do mózgu, a ten decyduje czy tylko musisz przejeść w stan czuwania i gotowości do reakcji (np. odległy hałas - wybudzenie do lekkiego snu i nasłuchiwania co się będzie działo) czy obudzić Cię całkowicie (np. zapach dymu i natychmiastowe obudzenie - abyś mógł uciekać).

Jednakże najczęstszym czynnikiem powodującym wybudzenie jest konieczność zmiany pozycji. Kiedy leżysz Twoje ciało opiera się na tzw. punktach podparcia – to te, które stykają się z materacem. Przez nacisk wagi utrudniony jest w tym miejscu przepływ krwi, a więc transport substancji odżywczych i tlenu do tkanek. Po jakiś czasie wysyłają więc one impulsy do mózgu, o potrzebie zmiany pozycji, aby nie obumarły.

Pomyśl, ile razy budzisz się w nocy, aby się przekręcić, albo jak często budzisz się w innej pozycji niż zasnąłeś. Im więcej razy to nastepuje tym większe jest prawdopodobieństwo, że zostały przerwane najważniejsze fazy snu. To właśnie stąd bierze się niewyspanie nawet po przespaniu wielu godzin.

 

 


Ludzie nie doceniają potęgi dobrego materaca

 

Większość osób kojarzy dobry materac z wygodą. Jest to niedomówienie, ponieważ dobry materac oprócz komfortu musi zapewnić też redukcję punktów nacisku (poprzez dużą ilość punktów podparcia), oraz odpowiednie podparcie dla sylwetki (zachowując naturalną krzywiznę kręgosłupa).

Niestety dlatego też nie istnieje idealny, uniwersalny materac do spania dla każdego, ze względu na:

  • Różną wagę i wzrost
  • Różny wiek
  • Różne pozycje snu (nawyki)
  • Różne zastosowanie materaca

Dlatego też istnieje bardzo szeroki wybór materacy, wśród których bardzo łatwo się pogubić. Poniżej przedstawiamy wszystko co trzeba wiedzieć o samych materacach i w kontekście powyższej wiedzy, pomoże Ci zdecydować jaki materac kupić. 

 

 


Budowa materaca

 

Materace składają się z:

  • wkładu (zwanego też rdzeniem, strefą podparcia), na której znajdują się:
  • obłożenia (powierzchnia styczna z ciałem, strefa komfortu).

Jakość materaca zależna jest od obu tych czynników.

jak wybrać materac

Przykładem może być materac, gdzie wkład to sprężyny, a na sprężynach położona jest pianka.

 

 


Wkłady

 

Możesz wybrać materac ze względu na jego wkład (część konstrukcyjną):

jaki materac wybrać?

 

  WKŁAD KIESZONKOWY WKŁAD LATEKSOWY WKŁAD PIANKOWY
SPRĘŻYSTOŚĆ
PODPARCIE SYLWETKI
DOPASOWANIE DO CIAŁA
TRWAŁOŚĆ 12-15 lat 12-25 lat 7-15 lat
WAGA MATERACA lekki bardzo ciężki lekki
DLA KOGO? dla wszystkich
dla osób ciężkich
dla seniorów
dla par
dla osób ciężkich
dla seniorów
dla par
dla dzieci
dla seniorów
RODZAJE 250 sprężyn na m2 500 sprężyn na m2 1030 sprężyn na m2 lateks syntetyczny 65 kg/m3 lateks naturalny ok. 100 kg/m3 40 kg/m3 45 kg/m3 50 kg/m3 80 kg/m3

Materacy bonellowych nie posiadamy w swojej ofercie, gdyż jest to najgorsze co może spotkać ciało człowieka i uważamy, że nikt nie powinien na nich spać. W ofercie znajdziesz zdecydowanie lepsze jakościowo materace (np. piankowe, kieszeniowe) w niewiele wyższej cenie.

Każdy wkład jest antyalergiczny. 

 

 


Obłożenia

 

 Wybierając materac do spania, bardzo ważną rolę odgrywa obłożenie, czyli strefa bezpośredniego komfortu:

  LATEKS LATEKS NATURALNY TALALAY PIANKA LXI PIANKA TERMOELASTYCZNA PIANKA WYSOKOELASTYCZNA PIANKA POLIURETANOWA
SPRĘŻYSTOŚĆ
PODPARCIE SYLWETKI
DOPASOWANIE DO CIAŁA
KOMFORT
TOLERANCJA WAGOWA
DLA KOGO? dla par
dla osób ciężkich
dla seniorów
dla par
dla osób ciężkich
dla seniorów
dla par
dla dzieci
dla seniorów
dla par
dla seniorów
dla osób lżejszych
dla par
dla dzieci
dla gości

dla gości
dla osób lekkich

TRWAŁOŚĆ 12-15 lat 8-15 lat 12-15 lat 8-12 lat 7-10 lat 3-4 lata

 

 

 


​Ch​arakterystyka materiałów

 

 

 

 

Pianka poliuretanowa

Jest to pospolita, tania i powszechnie używana pianka, o niskiej gęstości (T-25 - 25 kg/m3, T35 - 35 kg/m3). Piana ta ma słabszą trwałość - może się wygniatać i deformować z upływem czasu. Sprawdzi się jako alternatywa dla osób z mniejszym budżetem, nie planujących spania na materacu przez specjalnie długi okres (np. dla studentów). Jest też lekki, dlatego idealnie nadaje się do sporadycznego spania na materacu (np. przez gości). 

 
 
 
 

Pianka wysokoelastyczna

BUDOWA PIANKI WYSOKOELASTYCZNEJ

Inaczej pianka Kaltschaum, pianka HR, jest rodzajem pianki poliuretwanowej, jednak o polepszonych parametrach i zdecydowanie wyższej gęstości (40 i 50 kg/m3). Uswuwane są z pianki pęcherzyki powietrza, co zwiększa jej żywotność i ujednolica strukturę. Nowoczesne pianki wysokoelastyczne dobrze oddychają, nie ugniatają się i nie kruszeją. Materace piankowe są sprężyste i bardzo dobrze podtrzymują ciało. Aby materac z pianki wysokoelastycznej spełnił swoje zadanie, polecany jest osobom poniżej 100 kg. Wybierając materac dla osób cięższych polecamy materace lateksowe, lub materace kieszeniowe z lateksem.  Materace piankowe są dobrymi materacami dla alergików, ponieważ zawierają nieszkodliwe substancje uniemożliwiające rozwój grzybów i roztoczy.

 
 
 
 

Pianka termoelastyczna

BUDOWA I STRUKTURA PIANKI TERMOELASTYCZNEJ VISCO

Inaczej pianka z pamięcią, pianka leniwa, memory foam, VISCO. Unikalność tego materiału polega na tym, że reaguje jednocześnie na wagę oraz temperaturę ciała. Dzięki temu materac może 'poznać' gdzie leżysz i pozwolić delikatnie się zagłębić w nim. Następuje więc dokładne dopasowanie materiału do anatomicznych krzywiz sylwetki - każda część ciała stykająca się z materacem zostanie podparta. Ciężar ciała jest idealnie podtrzymywany, a Twoja krew może swobodnie krążyć po ciele. 

Materac z pianki termoelastycznej będzie doskonałym wyborem dla osób śpiących na plecach, ponieważ pianka memory może dokładnie dotrzeć do odcinka lędźwiowego i podeprzeć go. '
Wybierając materac z pianki termoelastycznej, musisz wiedzieć, że: pianka dopasowując się pod wpływem temperatury, musi ją cały czas 'mieć w sobie', aby się nie odkształcić. Określa się go, jako materac ciepły. Nie jest polecany osobom, które pocą się w nocy, czy nie lubią ciepłego miejsca snu. Rozwiązaniem może okazać się wybranie materaca z pokrowcem Outlast, który jest najbardziej zaawansowanym technologicznie materiałem, stosowanym do regulacji termalnej (uwalnia zgromadzoną energię, gdy jest jej nadmiar i gromadzi ciepło, gdy jest jej za mało). Niekoniecznie jest to dobry materac do seksu- może być ciężko przyzywczaić się do jego specyficznego reagowania na nacisk i małej sprężystości.
 
 
 
 

Pianka lateksoidalna LXI

budowa i struktura materac z pianki lateksoidalnej

Pianka lateksoidalna to innowacyjny materiał, która łączy w sobie właściwości pianki i lateksu.

Jest to pianka w 100% syntetyczna, wytwarzana w reakcjach diizocyjanianu toluenu (TDI) lub diizocyjanian difenylo metylenu (MDI) i polioli poliestrowych. Wyróżnia się bardzo wysoką sprężystością, bardzo dużą gęstością (80 kg/m3) oraz niebywałym komfortem.

Materace z pianką lateksoidalną zapewniają najwyższy komfort i optymalne wsparcie.

Pianka LXI jest nową, doskonałą alternatywą dla pianki termoelastycznej, zachowując wszystkie jej zalety, będąc przy tym bardzo sprężystą. Pianka lateksoidalna natychmiast dopasowuje się sylwetki, ciało delikatnie opada, ale zmieniając pozycję snu, materac w tej samej chwili wraca do pierwotnego kształtu (materace termoelastyczne poowoli (ok 5 sek) wracają do swojego kształtu). Materac z pianki lateksoidalnej natychmiast dopasowuje się do naszego ciała, jednak nie pod wpływem temperatury, a przez swoją miękkość (charakterystyczną strukturę komórek). W przeciwieństwie do pianki termoelastycznej, która używana jest w strefie komfortu materaca dla wygody leżącego, pianka lateksoidalna dzięki swej bardzo wysokiej sprężystości znacznie lepiej wspiera ciało, dlatego materac może być w całości zbudowany z pianki LXI.

Pianka lateksoidalna jest bardzo gęsta, aż 80 kg/m3. Jest to pianka, która nie powoduje odleżyn, jest doskonała na materac ortopedyczny. Pianka lateksoidalna posiada bardzo gęstą, otwartokomórkową strukutrę, która zapewnia wysoką cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Dzięki temu materace z pianki lateksoidalnej pozostają przyjemnie chłodne podczas snu. Wysoka przepuszczalność powietrza gwarantuje odpowiednią higienę snu.Dzięki uniakatowej strukturze w materacach z pianki lateksoidalnej nie rozwijają się roztocza, bakterie, nie gromadzi się kurz.

Materace z pianką lateksoidalną zapewniają jednolity komfort niezależnie od temperatury otoczenia. Materac nie sztywnieje, ani nie staje się miększy pod wpływem temperatury. Materac z pianki LXI doskonale sprawdzi się w sypialni, w której jest wysoka temeperatura.Co szczególnie ważne pianka lateksoidalna jest niebywale trwała, znacznie trwalsza od innych pianek.

ekologiczny materac przyjazny dla środowika

Pianka lateksoidalna posiada certyfikat Oeko-Tex Standard Klasy I, co oznacza, że pianka została przebadana pod kątem ponad stu parametrów istotnych dla zdrowia użytkownika. Certyfikat gwarantuje, że pianka lateksoidalna nie posiada żadnych szkodliwych substancji chemicznych. (m.in. pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich). Produkcja pianki LXI spełnia wymagania ekologiczne. Materace z pianką lateksoidalną są przyjazne dla zdrowia niemowląt, nie powodują alergii.

M&K Foam Koło jest jedynym w Polsce producentem materacy, który wykorzystuje piankę lateksoidalną do budowy materacy.

 
 
 
 
 

Lateks

Materiał o bardzo gęstej strukturze, która oferuje niesamowite właściwośći: chociaż może wydawać się twardy, to materac lateksowy rozkłada ciężar ciała po całej swojej powierzchni, dzięki czemu nie odczywa się tej twardości, tak jak wyobrażamy sobie twardy materiał. Leżąc na materacu lateksowym czyjemy się jakby lżejsi. Lateks oferuje niezwykłą sprężystość i doskonałe wsparcie dla ciała, nie powodując żadnych ucisków. Jest polecany dla osób, które z różnych względów spędzają bardzo dużo czasu w łóżku. 

Lateks jest materiałem, który nie gromadzi kurzu, potu i martwego naskórka, dzięki czemu nie zagnieżdżają się w nim grzyby i roztocza. Aby uzyskać odpowiednią cyrkulację powietrza płyta lateksu jest nawiercana. Materace lateksowe są bardzo uniwersalne - polecane są parom ze znaczą różnicą wagi, oraz osobom ciężkim.
 
 
 
 

Lateks Vita Talalay®

W 100% naturalny lateks Vita Talalay® jest zrobiony z czystego, naturalnego lateksu, bez żadnych sztucznych dodatków. Mlecznie biały, naturalny lateks wytwarzany jest z soku mlecznego kauczukowca brazylijskiego (Hevea brasiliensis), który rośnie w południowo-wschodniej Azji. 

Naturalny lateks Vita Talalay® posiada certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 produkt klasy 1, co oznacza, że spełnia on wymagania ekologiczne dla produktów dziecięcych. 

Dodatkową zaletą materacy z naturalnego lateksu Talalay® jest to, że są one przyjazne dla środowiska i zdrowia. 

Specjalny proces produkcji zapewnia, że są to materace całkowicie wolne od substancji petrochemicznych. 

Ponadto naturalny lateks Vita Talalay® posiada złoty certyfikat Cradle-to-Cradle, co gwarantuje, że jest to zdrowy, higieniczny i odpowiedzialny wybór. 

PROCES PRODUKCJI MATERACY Z LATEKSU VITA TALALAY®

Proces produkcyjny lateksu Talalay® składa się z głębokiego mrożenia, wulkanizacji, żelowania a następnie mycia jedynie najczystszego lateksu, który staje się bazą dla najlepszych na świecie materacy. 

Lata badań i rozwoju produktu zaowocowały materiałem o wyjątkowej jakości, który jest dostosowany do specyficznych wymagań naszych klientów. 

Każdy materac z lateksem Talalay® zapewnia maksymalną wentylację, która pomaga organizmowi odprowadzić wilgoć, przyczyniając się tym samym do regulacji temperatury ciała, co pomaga bardziej higienicznie i lepiej spać. 

Spanie na materacach z lateksem Talalay® jest jak spanie na powietrzu i oferuje doskonałą jakość snu, niezależnie od twardości materaca.   

Lateks Talalay to absolutnie najlepszy i jednocześnie najtrwalszy budulec materacy.
 
 
 
 

Lateks Vita Talalay® Memory

Dopasowuje się do sylwetki podobnie jak pianka termoelastyczna, jednak bardzo szybko uwalnia nagromadzone ciepło, jednocześnie nie odkształcając się. 

 

 

 


Zestawienie materacy, porównanie cen i budowy

 

Poniżej znajduje się zestawienie wszystkich materacy Koło według ceny (ceny materaca w rozmiarze: 90x200, 140x200 i 160x200, w pokrowcu Aloe Vera). Porównaj tutaj ceny oraz budowę materacy. Kliknij w nazwę materaca aby przejść do szczególowego opisu materaca. Wszystkie materace są czołowego polskiego producenta materacy - materace MK Foam Koło. 

 

nazwa materaca 90x200 cm 140x200 cm 160x200 cm rodzaj materaca budowa
materac Czar Nocy Talalay 4797 PLN 7697 PLN 8889 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (1030/m2)
obustronnie lateks Talalay® (7 cm)
materac Medivis Talalay 4847 PLN 7788 PLN 9029 PLN materac lateksowy lateks Talalay® (14 cm)
lateks Talalay® Memory (7 cm)
materac Venus MP Talalay 3532 PLN 5650 PLN 6857 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (500/m2)
obustronnie lateks Talalay® (7 cm)
materac Czar Nocy LXI X5 3210 PLN 5193 PLN  5934 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (1030/m2)
obustronnie pianka lateksoidalna  (5 cm)
materac Czar Nocy  X5 3259 PLN 5050 PLN 5767 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (1030/m2)
obustronnie lateks (5 cm)
materac Estrella Talalay 3088 PLN 5022 PLN 5821 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (200/m2)
lateks Talalay® (7 cm)
lateks Talalay Memory® (7 cm)
materac Czar Nocy 2882 PLN 4470 PLN 5108 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (1030/m2)
obustronnie lateks (3 cm)
materac Czar Nocy LXI 3040 PLN 4720 PLN 5394 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (1030/m2)
obustronnie pianka lateksoidalna(3 cm)
materac Sueno Vital 3209 PLN 5110 PLN 6266 PLN materac lateksowy lateks Talalay® (16 cm)
materac Czwarty Zakres 2764 PLN 4466 PLN 5379 PLN materac lateksowy lateks Talalay® (14 cm)
utwardzona pianka wysokoelastyczna (5cm)
materac Sueno Luxus 2583 PLN 4226 PLN 5121 PLN materac lateksowy lateks Talalay® (14 cm)
Ewelina 2142 PLN 3416 PLN 3824 PLN materac piankowy z lateksem termoelastycznym pianka wysokoelastyczna (14 cm)
obustronnie lateks profilowany Talalay Memory (5 cm)
materac Dubaj LUX 30 2435 PLN 3685 PLN 4141 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną pianka wysokoelastyczna Komfort Soft 50kg/m3 (30cm)
obustronnie formowana pianka termoelastyczna
materac Dubaj LUX 25 2224 PLN 3355 PLN 3767 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną pianka wysokoelastyczna Komfort Soft 50kg/m3 (25cm)
obustronnie formowana pianka termoelastyczna
materac Mystazja 2180 PLN 3365 PLN 3846 PLN materac kieszeniowy (interaktywny) interaktywne sprężyny kieszonkowe (520/m2)
obustronnie lateks (3cm)
modelowana pianka termoelastyczna z jednej strony (5cm)
materac Medivis LUX 30 1730 PLN 2657 PLN 3052 PLN materac piankowy pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 (22 cm)
jednostronnie pianka termoelastyczna 80kg/m3 (8cm)
materac Medivis LUX KOMFORT 30 1730 PLN 2657 PLN 3052 PLN materac piankowy siedmiostrefowy pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 (22 cm)
jednostronnie pianka termoelastyczna 80kg/m3 (8cm)
materac Czwarte Ogniwo 1772 PLN 2947 PLN 3348 PLN materac piankowy pianka lateksoidalna 8pkg/m3 (18 cm)
materac Czwarty Element 1927 PLN 2822 PLN 3204 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (500/m2)
pianka wysokoelastyczna 50 kg/m3 (5cm)
pianka lateksoidalna 80 kg/m3 (5cm)
materac Dubaj LUX 20 1970 PLN 2885 PLN 3316 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 (20cm)
obustronnie formowana pianka termoelastyczna
materac Venus MP X5 1736 PLN 2736 PLN 3107 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (500/m2)
obustronnie lateks (5 cm)
materac Venus MP LXI X5 1802 PLN 2877 PLN 3274 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (500/m2)
obustronnie pianka lateksoidalna (5 cm)
materac Medivis LUX 25 1575 PLN 2424 PLN 2772 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 17 cm
jednostronnie pianka termoelastyczna 80kg/m3 (8cm)
materac Medivis LUX KOMFORT 25 1575 PLN 2424 PLN 2772 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną siedmiostrefowy pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 17 cm
jednostronnie pianka termoelastyczna 80kg/m3 (8cm)
materac Laguna 1601 PLN 2561 PLN 2902 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (500/m2)
obustronnie pianka wysokoelastyczna (2cm)
i pianka termoelastyczna (4cm)
materac Czwarty Etap 1772 PLN 2630 PLN 3050 PLN materac piankowy z lateksem lateks Talalay® (4cm), miękka pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 (10cm) oraz twarda pianka wysokoelastyczna (5cm)
materac Medivis LUX LXI  1633 PLN 2668 PLN 3031 PLN materac piankowy z pianką Lateksoidalną  pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 12 cm
jednostronnie pianka lateksoidalna 80kg/m3 (8cm)
materac Medivis LUX KOMFORT 1419 PLN 2175 PLN 2507 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną siedmiostrefowy pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 12 cm
jednostronnie pianka termoelastyczna 80kg/m3 (8cm)
materac Medivis LUX 20 1676 PLN 2503 PLN 2842 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną  pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 12 cm
jednostronnie pianka termoelastyczna 80kg/m3(8cm)
materac Estrella LUX X5 1380 PLN 2138 PLN 2442 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (250/m2)
obustronnie lateks (5 cm)
materac Estrella LUX LXI X5 1380 PLN 2138 PLN 2442 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (250/m2)
obustronnie pianka lateksoidalna (5 cm)
materac Venus MP Naturalis 1332 PLN 2066 PLN 2387 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (500/m2),
z jednej strony pianka wysokoelastyczna Naturalis® (4cm),
z drugiej strony pianka wysokoelastyczna Kaltschaum
materac Dubaj 1243 PLN 1937 PLN 2228 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną pianka wysokoelastyczna 50kg/m3 (20cm)
obustronnie formowana pianka termoelastyczna
materac Dual 1232 PLN 1924 PLN 2217 PLN materac lateksowy lateks miękki i twardy (18cm)
materac Medivis H2/H3 1180 PLN 1804 PLN 2075 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną pianka wysokoelastyczna 40kg/m3 (12 cm)
jednostronnie pianka termoelastyczna 45kg/m3 (8cm)
materac Laguna Thermo 1106 PLN 1792 PLN 2000 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną pianka wysokoelastyczna (10 cm)
z jednej strony pianka termoelastyczna 80kg/m3 (4cm)
z drugiej strony pianka termoelastyczna 50kg/m3 (4cm)
materac Bahrain Naturalis 1017 PLN 1654 PLN 1843 PLN materac piankowy pianka wysokoelastyczna Komfort® (12 cm)
obustronnie pianka wysokoelastyczna Naturalis® (4 cm)
materac Venus MP 1001 PLN 1558 PLN 1803 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (500/m2)
obustronnie lateks (3 cm)
materac Venus MP LXI 1001 PLN 1558 PLN 1803 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (500/m2)
obustronnie pianka lateksoidalna (3 cm)
materac Ibiza 991 PLN 1553 PLN 1822 PLN materac lateksowy lateks (14cm)
materac Sueno Minor 941 PLN 1454 PLN 1666 PLN materac lateksowy lateks (14cm)
materac Aruba LUX 796 PLN 1213 PLN 1401 PLN materac piankowy pianka wysokoelastyczna 40kg/m3 (18cm)
materac Bahrain 789 PLN 1277 PLN 1424 PLN materac piankowy z pianką termoelastyczną pianka wysokoelastyczna 40kg/m3 (12 cm),
z jednej strony pianka termoelastyczna 40kg/m3  (4 cm)
materac Estrella Komfort          
materac Amsterdam 752 PLN 1163 PLN 1358 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (500/m2),
obustronnie pianka poliuretanowa T25 (3cm)
materac Estrella LUX 733 PLN 1175 PLN 1337 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (250/m2),
obustronnie lateks (3 cm)
materac Estrella LUX LXI 733 PLN 1175 PLN 1337 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (250/m2),
obustronnie pianka lateksoidalna (3 cm)
materac Monaco 698 PLN 1072 PLN 1235 PLN materac piankowy pianka wysokoelastyczna 40kg/m3 (16 cm)
materac Jamajka 595 PLN 889 PLN 1016 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (250/m2),
obustronnie pianka poliuretanowa T35
o zwiększonej sprężystości (2,5cm)
materac Aruba 594 PLN 906 PLN 1051 PLN materac piankowy pianka wysokoelastyczna 40kg/m3 (14cm)
materac Estrella Elastik 564 PLN 861 PLN 993 PLN materac kieszeniowy sprężyny kieszonkowe (250/m2)
z jednej strony pianka wysokoelastyczna(4cm)
pianka poliuretanowa T25 (2cm)
           

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl